آموزش numpy

آموزش کامل کار با ماژول Numpy – بخش اول

مقدمه

ماژول های Numpy و SciPy ماژول های متن بازی هستند که میتوان آن ها را به پایتون اضافه کرد و محاسبات عددی و ماتریسی را به صورت بهینه و سریع به کمک آن ها انجام داد. Numpy مخفف عبارت Numeric Python می باشد و اگر بخواهیم تحت اللفظی آن را ترجمه کنیم به معنای “پایتون عددی” می باشد و کاری که این ماژول انجام میدهد انجام محاسبات مربوط به آرایه های بزرگ و ماتریس هاست.

Scipy نیز مخفف عبارت Scientific Python می باشد و در آن توابع Numpy کمی گسترده شده اند و کارهایی مانند تبدیل فوریه و رگرسیون و … را برای ما انجام می دهد.

در این جلسه و چند جلسه آینده قصد داریم به صورت دقیق ماژول Numpy را بررسی کنیم.

روش های import کردن numpy

دوست عزیز ، دیدن ادامه این مطلب صرفا برای اعضای ویژه سایت است. در صورتی که عضو سایت نیستید ، لطفا از لینک زیر  ثبت نام کنید و سپس حساب کاربری خود را شارژ نمایید. هزینه یک ماه استفاده از تمامی مطالب 18 هزارتومان می باشد..البته در صورت خرید اشتراک های بلند مدت این هزینه کاهش می یابد. در صورتی هم که عضو سایت هستید ، لطفا از این لینک وارد شوید.

 

 

 

البته ما تاکنون مطالب زیادی را به صورت رایگان ارایه داده ایم که در زیر لینک برخی از جلسات آن آورده شده است :

 

آشنایی با ترانزیستور

دیود را بهتر بشناسیم

مقاومت چیست؟ بخش اول

شناخت خازن و نحوه عملکرد آن 

 آشنایی با اسیلوسکوپ- بخش اول

 مفهوم توان الکتریکی در مدارها

 

و البته شاید دوست داشته باشید نگاهی به دوره الکترونیک به زبان ساده و سرفصل های آن  داشته باشید

 

 

Transpose کردن یک آرایه : به کمک متد transpose میتوان Transpose یک آرایه یک یا دوبعدی را بدست آورد. (منظور از transpose کردن یک آرایه تبدیل ردیف ها به ستون و برعکس می باشد.)

تبدیل یک آرایه چند بعدی به یک آرایه یک بعدی‌: گاهی اوقات نیاز داریم تا تمامی اعضای یک آرایه که چند بعدی می باشد را به صورت یک بعدی داشته باشیم. در این صورت میتوانیم از متد flatten استفاده کنیم.

این جلسه به پایان رسید. البته بحث مربوط به ماژول Numpy همچنان در حداقل ۳ جلسه دیگر ادامه دارد و به صورت دقیق متدهای آن بررسی خواهد شد. مثل همیشه میتوانید ما را در تلگرام و یا اینستاگرام دنبال کنید‌:

شاید دوست داشته باشید مطالب زیر را نیز بخوانید:

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *