بالانس ملخ سه پره ای-آموزش کوادکوپتر{جلسه سیزدهم}

propellers

بالانس ملخ سه پره ای

این جلسه هم به درخواست آقای عسکری عزیز که نیاز به بالانس ملخ سه پره ای داشتن آماده شده است. امیدوارم که برای این دوست عزیز و بقیه دوستان مفید واقع بشه.

بالانس مربوط به ملخ های دو پره ای رو در همه جا می تونید پیدا کنید و آموزش مربوط به بالانس ملخ های دو پره ای این سایت هم از لینک زیر قابل دستیابی است.

بالانس ملخ دو پره ای

ابتدا ابزارهای زیر را آماده کنید. از هر نوع بالانسری می توانید استفاده کنید.

ballancer

نکته مهم: ملخ های دست دوم را در صورتی که لبه آنها آسیب دید و یا دچار شکستگی های هر چند کوچک می شوند و یا تغییر شکل داده اند استفاده نکنید و همچنین هنگامی که ملخ های نو را می خرید حتما لبه هایی که دارای ضایعات ریخته گری ناشی از قالب های خط تولید آنهاست را با استفاده از کاغذ سنباده تمیز کنید. این ضایعات در لبه ملخ های پلاستیکی بیشتر دیده می شود و به آسانی می توانید آن را تمیز کنید.

 

نکته: بالانس نبودن ملخ علاوه بر معایب ذکر شده به مرور زمان بر لحیم های انجام شده هم تاثیر می گذارد و باعث اختلال و نهایتا کرش می شود.

1-ابتداملخ را در بالانسر قرار دهید. دقت کنید که هیچ گونه جریان هوایی وجود نداشته باشد و پنکه و کولر و…خاموش باشد.

3blade

2-سنگین ترین ملخ در پایین بالانسر می ایستد و سبک ترین در بالا می ایستد و میانی هم کمی پایین تر از سبک ترین می ایستد پس از آن ملخ را در دست بگیرد و با استفاده از ماژیک مارکر برای سبک ترین پره یک علامت نقطه در کنار هاب بگذارید و برای پره میانی دو نقطه و برای پره سبک ترین سه نقطه در کنار هاب بگذارید.

marker

بالانس پره اول با دوم

3-در این مرحله یک نوارچسب را به لبه انتهایی پره دوم بچسبانید دقت کنید که هر چه نوارچسب را نزدیکتر به هاب(سوراخ میانی ملخ) بچسبانید نوارچسب بیشتری لازم دارید. نوارچسب را کمی بزرگتر بچینید تا برای بالانس شدن پره دوم با پره اول کم کم از آن بچینید و کوچکش کنید. نوارچسب هم همانند شکل زیر بچسبانید تا براحتی با قیچی چیده شود. این کار را تا جایی ادامه می دهیم که ملخ سوم(سبک ترین) در عمودی ترین نقطه بایستد

balancing

بالانس پره اول با سوم

4-در این مرحله پره 1 را با پره 3 بالانس می کنیم یعنی اینکه سبک ترین پره را با سنگین ترین پره بالانس می کنیم . زمانی این دو پره بالانس می شوند که پره 2 در عمودی ترین نقطه قرار بگیرد. در اینجا چون نوارچسب ها را باید به سبک ترین پره بچسبانیم قطعا نوار چسب بیشتری لازم داریم و دوتکه از آن را به پره 3 می چسبانیم. دقت کنید که نوارچسبهایتان طویل نباشد که یک دور کامل بزند!!!

نکته مهم: در هنگام نیاز به نوارچسب زیاد برای بالانس حتما به جای یک تکه از چندین تکه نوارچسب استفاده کنید.

2tape

بالانس پره دوم با سوم

از لحاظ تئوری پره دوم با پره سوم بالانس است چون وقتی که پره اول با دوم بالانس شد و پره اول با سوم هم بالانس شد پس قطعا پره دوم هم با سوم بالانس است ولی برای تست آن و مطمعن شدن کافی است پره اول را در عمودی ترین نقطه قرار دهید و مشاهده می کنید که در همان نقطه می ایستد. چنانچه مقدار جزیی از این نما خارج شد می توانید از آن صرف نظر کنید.

blade

 

برای دریافت آخرین مطالب سایت  و همچنین مطالب منحصر به فرد دیگر که در سایت منتشر نمی شوند میتوانید در کانال تلگرام ما عضو شوید و یا در اینستاگرام ما را فالوو کنید:

 

2 نظر

 • امیر

  با تشکر استاد محترم ، علاقه مند بودم اما منبعی نداشتم از دو روز پیش که با سایت شما اشنا شدم همه رو خوندم ممنون از زحماتتون

 • امیر

  خیلی خوب پیش میرین
  سرعت آموزش هم خوبه
  فقط یکم زود تر وارد اصل کاری های بشین

  ممنون

 • نوشتن نظر

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Optionally add an image (JPEG only)